Únor 2010

Karel Poláček - Bylo nás pět

17. února 2010 v 16:45 | Diane |  ♣Čtenářská komnata♠
Asi před půl rokem jsem četla knížku Bylo nás pět a říkala jsem si, že bych sem mohla dát ve zkratce její obsah. Takže K. Poláček, Bylo nás pět...

Bylo nás pět

Tato knížka je vlastně vyprávění příhod jedné klukovské party. Vypravěčem je Petr Blajza, který bydlí se svými rodiči a se služkou Kristýnou, které říká Rampepurda. Petrův tatínek má obchod a Petr tam často vypomáhá. Dalšími členy party jsou Čeněk Jirsák, Antonín Bejval, Zilvar z chudobince a Éda Kemlink. Ti spolu prožívají spousty klukovských rošťáren a dobrodružství.

Moje hodnocení:
Musíme brát v úvahu, že tato knížka byla napsána už před nějakou dobou, a proto je v ní nádech staročeštiny. Dvě třetiny knihy se mi celkem líbily, ale ta poslední část mě moc nenadchla. Petr v ní je nemocný a zdá se mu sen, že cestuje do Indie. To se mi už moc nelíbilo. Jinak bych knihu určitě doporučovala k přečtení, protože je v kánonu k maturitám a je to jedna ze základních knih.


Jak Anko učí aneb Jak se dlají děti?

7. února 2010 v 13:58 | Diane |  Zajímavosti z Naruta
Jak Anko učí aneb Jak se dělají děti?

Právě jsem prohledávla Google a hledala jsem obrázky Temari a narazila jsem na tohle. Je to fakt úžasný :c) Jen pro info...Kunoichi - ninja žena, Shinobi - ninja muž.

Bavte se
Diane