Září 2006

W.i.t.c.h. spolu

26. září 2006 v 13:59 | Diane |  W.I.T.C.H.

Příběh Witch

22. září 2006 v 21:27 | Diane |  W.I.T.C.H.
Poslechněte si příběh…...
.....příběh o začátku věků.Kdysi před dávnými časy,kdy svět byl ještě mladý,žili duchové i tvorové pod jedním nebem.Existoval jen jeden Svět,jedna velká říše,ovládaná harmonií přírody.Jednoho dne do království proniklo Zlo a zabydlelo se v srdcích duchů i tvorů. Jediný Svět se roztříštil na mnoho kousků.Říše se rozdělila na ty,kteří si přáli klid ,a ty,kteří chtěli ovládat druhé a páchat zlo.Na ochranu a obranu ve Světě byla vytvořena uprostřed nekonečna pevnost Kondrakar.Tam bdí Bratrstvo nejmocnějších duchů a kouzelných tvorů.Nejvyšší z nich je Věštec.Jeho moudrost je velmi potřebná,neboť čas od času je síla Kondrakaru to jediné,co brání Zlu proniknout tam,kde nemá místo.V těchto neklidných dobách hledá Kondrakar své strážce na těch nejneobvyklejších místech.V Heatherfieldu,například.
V jinak úplně obyčejném městečku,kde žije pět obyčejných dívek.Irma,jejímž živlem je Voda.Taranee,která ovládá Oheň .Cornelia ,vládnoucí silám Země.Hay Lin,s lehkostí a volností Vzduchu.A Will,která hlídá Srdce Kondrakaru,zvláštní křišťálový šperk,v němž se setkávají všechny živly přírody a společně vytvářejí čistou,nezměrnou energii.
Dohromady jsou W.I.T.C.H.-pět mladých Strážkyní Kondrakaru.
Svět je potřebuje........

Galaxie

10. září 2006 v 15:42 | Diane |  Vesmír

Osmáček

4. září 2006 v 17:31 | Diane |  Zvířátka (doma)

Osmák deguTi, co viděli osmáka poprvé si asi řeknou že je to hnusná myš, ale to není ani z jednoho kousíčku pravda...

Biologické zařazení
Kmen: Obratlovci
Třída: Savci
Řád: Hlodavci
Podřád: Morčatovití
Čeleď: Osmákovití
Rod: Osmák
Druh: Osmák degu

Základní informace
Délka těla: cca 15 cm (bez ocásku), 20 - 25 cm (s ocáskem)
Délka ocásku: 7 - 13 cm
Váha: 170 - 300 g
Teplota: 37,9 °C
Věk: v zajetí 5 let a více
Doba březosti: 87 - 93 dní
Počet mláďat: 3 - 9

Historie
Osmáci degu pocházejí z Jižní Ameriky a to údajně z Chile. V místě svého výskytu jsou poměrně hojnými hlodavci a jsou zde označováni za škůdce, protože kradou obilí a někde působí veliké škody ohlodáváním stromů a keřů. V 80. letech byli osmáci dovezeni z Chile do Spojených států. Bylo dovezeno deset párů osmáků. Po jejich rozmnožení se začali osmáci používat jako laboratorní zvířata. Od osmdesátých let se osmáčci chovali jako rodinní mazlíčci. Do ČR se osmáci dostali z Německa a původně byli chováni v pražské ZOO. V naší republice osmáci jako laboratorní zvířata nebyli nikdy používáni. Dnes jsou osmáci poměrně snadno dostupnými zvířaty.

Jak přišel osmák degu k názvu
Všichni zajisté víme, že osmák nepřišel k názvu tak, že by přišel, zazvonil na zvonek a dostal pojmenování Osmák degu. Dostal název podle stoličky, která má tvar osmičky (pozn. ...To se rýmuje :o)).

Příbuzní osmáků
-Kukuro
-Osmák skalní
-Osmák plchovitý
-Viskačovec

Vzhled
Osmáci mají hnědo-černou srst. Mají ocas, ale poněkud jiný než ostatní hlodavci (kromě činčily), na konci ocásku mají štětičku a netáhnou ho za sebou (např. jako potkan).Osmáci mají krásné oči. Oči jsou černé a okolí je světlejší než srst po celém těle. Vzhledem se podobají činčile a pískomilovi. Zuby mají oranžové - nelekněte se. Kamarádka která také chová osmáky, mi říkala, že u ní byla sestřenice s tetou a ta sestřenice když se podívala na osmáčky a uviděla jejich zuby, tak řekla: "Mami, těm osmákům teče z pusy krev!" :o)

Ocásek
NIKDY netahejte osmáka za ocas, mohl by si ho ukousat a pak by mu už nikdy nenarostl, to není jako u ještěrky!

Jak osmáčci papají
Když osmákům nasypete jídlo do misky, tak pokud mají hlad, vezmou papunku do tlamičky, následně do paciček a potravu držící v packách začnou jíst. Je to krásný se na ně ze začátku dívat jak papají. Vesele si pochrupávají ...na začátcích je to hrozně sladký :o) Samozřejmě že později to ztrácí své kouzlo, protože to už není novinka

Potrava osmáků
Osmáci musí mít výjimečnou stravu, protože jsou náchylní na cukrovku. Sladkosti by měl být podávány jen jako pamlsek a to zhruba tak dvakrát týdně maximálně. Osmáci také nesmí moc tuků, které jsou obsaženy např. v slunečnici nebo kukuřici. Já sama, osmákům dávám jako základní potravu granule pro činčily, které doporučují i odborníci a dopuručuji vám je pro vaše osmáčky i já.

Než si osmáka pořídíte
Předtím, než si osmáka pořídíte, by jste si měli položit 10 otázek. Pokud jste na všechny otázky (kromě 8.) odpověděli ano, můžete si osmáka pořídit.
1. Chci zvíře opravdu na celých deset let?
2. Budu mu denně věnovat svůj čas nejen na krmení, ale i na pouštění po bytě, hlazení a povídání s ním?
3. Počítám s drobnými finančními výdaji?
4. Jsem ochoten/ochotna každý týden osmákům čistit klec?
5. Nebudou mi vadit zvýšené nároky na udržování čistoty okolo osmáčího příbytku?
6. Jsem ochotna/ochoten oželet poškozené květiny a nábytek při pouštění osmáků po bytě?
7. Jsem schopen/schopna zajistit osmákům péči i v době dovolené?
8. Není někdo z rodiny alergický na zvířata, podestýlku nebo seno?
9. Budu plně akceptovat projevy osmáků (pískání, šplhání, hlodání...)?
10. Jsem schopna/schopen dodržovat jejich jídelníček a nepřilepšovat jim?

Kde osmáky ubytovat
Dle mého názoru, by byla pro osmáky nejlepší klec, protože se tam lépe dává napáječka, osmáci si mohou i bez dokonalého vybavení šplhat po mřížích a lépe se vám tam bude dávat také jídlo a pamlsky, stačí jen otevřít dvířka. U akvária je nevýhoda toho, že pokaždé, když chcete něco dát do klece, tak musíte z vršku odendávat sklo nebo plexisklo, osmáci nemají po čem šplhat, špatně se tam dávají větvičky a tyčky, ale je tam však výhoda v tom, že nehlodají mříže. Každopádně jakékoli chovné zařízení, v němž bude osmák bydlet by mělo být velké minimálně 100 x 60 x 60 cm.

Zacházení s osmáky
Když si budeme chtít osmáka pochovat, musíme na něj opatrně. Nejdříve ho musíme mít ochočeného. Pak když ho budete chtít brát do ruky, nesmíte ho brát zezadu, či ze zhora (v přírodě na ně totiž dravci útočí z vrchu a může vás kousnout), jednoduše, dejte před něj ruku, a počkejte, až vám na ni sám vleze. Osmák vás nekousne a když ano, myslí to přátelsky, tedy pokud vás nekouše na obranu, kvůli tomu, že se k němu chováte nepěkně, to je potom něco jiného. Osmák ve vaší ruce moc nevydrží, sice chvilku ano, ale pak sebou začne cukat a to ho potom radši dejte co nejdříve do klece.

Pouštění osmáků po bytě
Osmáci musí mít často pohyb, a to ne takový, že sedí v kleci na tyčce a občas skočí dolů a zase nahoru. Je potřeba pouštět je každý den z klece, aby se pořádně proběhli. U tohoto pouštění je dvanáct bodů, jak se při pouštění osmáků zachovat.
Než je začnete pouštět:
1. Uzavřete všechny dveře v místnosti.
2. Vytáhněte kabely ze zásuvek
3. Odstraňte všechny kabely, které by mohl osmák překousat.
4. Znemožněte osmákům přístup k jedovatým květinám.
5. Poproste někoho o asistování.
A můžete se dát do pouštění. Po celou dobu nechte dvířka od klece otevřené, aby se osmák v případě nebezpečí mohl vrátit do klece. Až už budete osmáky chtít vrátit do klece, musíte je nejdříve chytnout :o):
6. Nechytejte osmáka z vrchu, kousne vás a bude to pro něj šok!
7. Dávejte si pozor na ocásek!
8. Když zaběhne osmák za skříň, neposunujte ji, mohli by jste ho rozmáčknout!
9. Když se jim chce, jsou dosti rychlí.
10. Na osmáka se musí pomalu.
11. Když vám budou probíhat mezi nohama, dávejte pozor, aby jste je nezašlápli.
12. Dobrá věc na nalákání je drobný pamlsek.
P.S. Tento článek jsem našla na jednom blogu,ale nevím jak se jmenoval.Autorovi děkuji.

Psíci

4. září 2006 v 14:59 | Diane

Klukům vstup zakázán - Nakladatelství

3. září 2006 v 15:29 | Diane |  Jen pro čarodějnice
Všechny knížky Klukům vstup zakázán vydává nakladatelství Fragment.

Klukům vstup zakázán - Ségry v průšvihu

3. září 2006 v 15:20 | Diane |  Jen pro čarodějnice
SÉGRY V PRŮŠVIHU
Autor:Thomas Brezina
Klikněte pro zvětšení Tinka a Lissi se dostávají do pěkného průšvihu. Díky programu čarodějné výměny se k nim na týden nastěhovala jiná mladá čarodějnice, která vnáší do beztak chaotické rodiny ještě větší zmatek. Navíc se nedokáže obejít bez kouzel a obě sestry mají strach, že se jejich rodiče dozví, že jsou čarodějnice. Podaří se Tince a Lissi odvrátit blížící se katastrofu? Klukům vstup zakázán!

Klukům vstup zakázán - Totálně ulítlé prázdniny

3. září 2006 v 15:17 | Diane |  Jen pro čarodějnice
TOTÁLNĚ ULÍTLÉ PRÁZDNINY
Autor:Thomas Brezina
Klikněte pro zvětšení To snad ne! Nudné stanování u jezera místo prázdninové cesty do Ameriky? Je naprosto jasné, že léto nebude stát za nic! A aby toho nebylo málo, hned po příjezdu do kempu se ukáže, že vedle Lissi a Tinky bydlí ten nejotravnější a nejprotivnější kluk na světě, který jim dělá samé naschvály. A to ještě zdaleka není poslední překvapení ... Nedá se nic dělat, tady pomohou jedině kouzla a čáry! Klukům vstup zakázán!

Klukům vstup zakázán - Ségry na mizině

3. září 2006 v 15:12 | Diane |  Jen pro čarodějnice
SÉGRY NA MIZINĚ
Autor:Thomas Brezina
Klikněte pro zvětšení Tinka a Lissi jsou v pěkné bryndě. Při čarodějné nehodě rozbily protivným sousedům všechny sklenice a ti teď po nich požadují rychlou náhradu škody. Jenže obě sestry dočasně přišly o kouzelné schopnosti a k tomu je vyšetřuje kontrolor z Klubu čarodějnic! Navíc nečekaně dorazila příšerná teta Naddi i s nudným strýcem a dělají všem ze života peklo. Jak v téhle situaci vylákat z táty vyšší kapesné? Vzhůru do akce! Klukům vstup zakázán!

Klukům vstup zakázán - Ségry v akci

3. září 2006 v 15:09 | Diane |  Jen pro čarodějnice
SÉGRY V AKCI
Autor:Thomas Brezina
Klikněte pro zvětšení To je děs! Lissi a Tinka mají plno starostí. Musí zastavit řádění záhadné gorilí bandy, a navíc se táta s mámou pořád hádají, ještě aby se tak rodina rozpadla. K dovršení všeho se koncem týdne koná školní ples a Tinka nemá co na sebe! Nedá se nic dělat, tady pomůžou snad už jenom kouzla a čáry. Vzhůru do akce! Klukům vstup zakázán!

Klukům vstup zakázán - Ségra ,tobě přeskočilo

3. září 2006 v 15:06 | Diane |  Jen pro čarodějnice
SÉGRA ,TOBĚ PŘESKOČILO
Autor:Thomas Brezina
Klikněte pro zvětšení To je k zbláznění, Tince určitě přeskočilo! Proč by se jinak chtěla stát třídní mluvčí? Lissi nad takovým nápadem sice jen kroutí hlavou, má však sestru ráda a tak se rozhodne pomoci jí malým kouzlem. Všechno však dopadne trochu jinak. A aby toho nebylo málo, rodiče odjíždějí na dovolenou a na děvčata dohlíží přísná babička. K tomu všemu se ještě blíží závěrečné zkoušky v čarodějné škole. Jak to všechno dopadne? Klukům vstup zakázán!

Klukům vstup zakázán - Naše totálně ujetá rodinka

3. září 2006 v 14:57 | Diane |  Jen pro čarodějnice
NAŠE TOTÁLNĚ UJETÁ RODINKA Autor:Thomas Brezina Klikněte pro zvětšení Tinka s Lissi budou v neděli v televizi a uvidí je celá škola. To je super! Jejich nadšení však netrvá dlouho. Bráchové dělají jeden trapas za druhým a rodiče? Ti jsou jen pro ostudu. Všetečná moderátorka Belinda si navíc umíní, že za každou cenu pronikne s kamerou do jejich čarodějného domu. A aby toho nebylo málo, mají ještě ke všemu na krku čarodějnou komisi. Podaří se Tince a Lissi odvrátit blížící se katastrofu? Klukům vstup zakázán!

Klukům vstup zakázán - Matika a další pohromy

3. září 2006 v 10:38 | Diane |  Jen pro čarodějnice
MATIKA A DALŠÍ POHROMY
Autor:Thomas Brezina
Klikněte pro zvětšení Matika nemusí být zrovna nejoblíbenější předmět. Navíc s příchodem nového učitele hrozí Lissi propadnutí, a perfektní kouzlo, které má vyřešit všechny její trable, nefunguje tak, jak má. V nastalém zmatku se objevují další komplikace ... Podaří se našim čarodějnicím zažehnat všechna hrozící nebezpečí? Klukům vstup zakázán!

Klukům vstup zakázán - Máma mistr trapasů

3. září 2006 v 10:35 | Diane |  Jen pro čarodějnice
MÁMA MISTR TRAPASŮ
Autor:Thomas Brezina
Klikněte pro zvětšení Možná to znáte. Připadá vám máma příšerně nemoderní, ba přímo trapná? A máma Tinky a Lissy chce ještě ke všemu doprovázet třídu na školní výlet! Naštěstí jsou čarodějnice, a tak se ji snaží trochu vylepšit - samozřejmě pomocí kouzel. Netuší však, že brzy budou mít daleko větší starosti... Klukům vstup zakázán!

Klukům vstup zakázán - Zabouchnutá ségra

3. září 2006 v 10:31 | Diane |  Jen pro čarodějnice
ZABOUCHNUTÁ SÉGRA
Autor:Thomas Brezina
Klikněte pro zvětšení Lissi a Tinka o kluky vlastně vůbec nestojí - a proč taky, když mají obě dohromady čtyři pěkně protivné bratry, se kterými by nevydržel snad ani svatý! Jenže jednoho dne se v jejich třídě objeví nový kluk a brzy se zdá, že velkému holčičímu kamarádství bude najednou konec. Tince se totiž Markus ohromně zamlouvá - v jednom kuse básní o jeho oblečení, účesu, úsměvu. Lissi je vzteky bez sebe! Nebude se přece o Tinku dělit - a ještě ke všemu s klukem! Beztak už mají dost starostí se zvědavou spolužačkou Gretou, která objevila jejich čarodějný dům v Křišťálové uličce, s trochu nepovedenými zkrášlovacími kouzly a s blížící se svatbou rodičů! Když tedy jednoho krásného dne náhodou objeví úplně speciální kouzlo, neváhá a vyzkouší ho. Pořádně bláznivé následky však na sebe nenechají dlouho čekat.

Klukům vstup zakázán - Bráchové a jiné katastrofy

3. září 2006 v 10:28 | Diane |  Jen pro čarodějnice
BRÁCHOVÉ A JINÉ KATASTROFY
Autor:Thomas Brezina
Klikněte pro zvětšení Dvě vypečené sestry, Tinka a Lissi mají dva ještě horší bratry - Franka a Stana, kteří nevynechají jedinou příležitost, aby je dokázali pořádně naštvat. Nemine den, aby jim nevyvedli nějaký podařený kousek, ať už jsou to práskací kuličky pod kobercem nebo tělové mléko nalité do lahve od šamponu. Zkrátka nikdy si před nimi nejsou jisté. Lissi a Tinka jim přísahají pomstu! Nakonec nejsou přece čarodějnice jen tak pro nic za nic...

Klukům vstup zakázán - Ségry na zabití

3. září 2006 v 10:19 | Diane |  Jen pro čarodějnice
SÉGRY NA ZABITÍ
Autor:Thomas Brezina
Klikněte pro zvětšení Lissi a Tinka jsou spolužačky. Chodí do jedné třídy, dokonce spolu sedí v lavici - a přitom jedna druhou nemohou ani vystát. A to se z nich mají každou chvíli stát sestry! Lissin tatínek a Tinčina maminka se totiž do sebe zamilovali a chtějí se vzít. Zdá se, že Lissi a Tinka jsou pevně rozhodnuté udělat sobě, rodičům i sourozencům ze života peklo. Všechno ale změní nenápadný školní projekt, při němž mají žáci v rámci hodiny dějepisu navštívit starší spoluobčany. Je paní Schiketanzová vážně to, co o sobě tvrdí - tedy čarodějnice?

Obrázky

2. září 2006 v 12:09 | Diane |  Jednorožci a Pegasové

Ahoj

2. září 2006 v 12:06 | Diane |  Autorčiny poznámky
AHOJ!!!
Vítám Vás na svém novém blogu.Právě jsem začala,takže tady toho ještě moc není.Postupně sem budu přidávat různé rubriky a články.Prosím abyste své připomínky a návrhy psali na adresu: Diane.V@seznam.cz .Díky a zase se stavte.
AHOJ Diane